10 клас Урок №_____ Дата_______________
Практичне заняття : Характеристика державного ладу.
Мета.:
- вдосконалити категоріально-понятійний апарат теорії державного ладу;
- проаналізувати співвідношення правової категорії «державний лад» з
такими категоріями, як «державність», «конституційний лад», «суспільний лад», «політична
система», «тип (вид) держави», «форма держави»;
- визначити сутність, ознаки, систему і зміст принципів державного
ладу, обґрунтувати засади концепції принципів державного ладу;
- конкретизувати функціональну характеристику державного ладу ;
- конкретизувати класифікацію функцій держави: визначити її поняття,
призначення, обґрунтувати класифікаційні критерії та види функцій держави;
- сприяти вихованню правової
свідомості учнів.
Хід
роботи
І.
Організаційний момент
ІІ.
Перевірка домашнього завдання
1. Охарактеризувати
поняття: іноземець, громадянин, апатрид, біпатрид.
2. Вказати
способи набуття громадянства.
Розв'язати
юридичні задачі:
3. Громадянин
США українського походження N, звернувся до комісії з питань громадянства при
Президенті України з проханням прийняти його до громадянства України.
4. Громадянка
Великобританії вийшла заміж за громадянина України. Протягом двох років вони
проживають на території України, де у них народилася дитина. Яке громадянство
отримає дитина?
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація.
ІУ. Хід практичної роботи
1)На дошці зображено схему, використовуючи її, учні
мають охарактеризувати державний лад України (або іншої країни, на вибір) письмово за формою правління, державно-політичним режимом,територіальним устроєм.
2)Вчитель поділяє клас на дві групи: «Монархи» і
«Республіканці». Кожна група опрацьовує свою форму правління. Після цього учні
креслять таблицю. Представник від кожної групи виходить і пояснює свою форму
правління, інші заповнюють таблицю.
МОНАРХІЯ
|
РЕСПУБЛІКА
|
|
|
3)Робота між учнями всього класу. Вчитель зачитує
опис, учні визначають форму правління
1) «Глава
держави — президент. Він обирається народом терміном на 5 років. Законодавча
влада належить двопалатному парламенту, який обирається народом терміном на 4
роки. Голову уряду та міністрів призначає президент за згодою парламенту». (Мішана (президентсько-парламентська)
республіка)
2) «Глава
держави — король. Законодавча влада належить парламенту, що призначає
відповідальний перед ним ка- бінет міністрів — вищий орган виконавчої влади». (Парламентська монархія)
3) «Глава
держави — президент. Він обирається парламентом терміном на 6 років і має
представницькі повноваження. Парламент обирається народом терміном на 5 років.
Коаліція партій у парламенті формує більшість, яка формує уряд, що відповідає
перед парламентом». (Парламентська
республіка)
4) «Монарху
належить уся повнота влади, він править самостійно. Представницькі органи
відсутні. Монарх є главою церкви, священною особою і обирається її ієрархами
довічно». (Теократична монархія).
У.
Узагальнення.
УІ.
Підсумки уроку
УІІ.
Домашнє завдання. Повторити терміни і поняття
Немає коментарів:
Дописати коментар