Велика Британія. (за оновленою програмою 9 кл.)

9 клас                     УРОК №_____            Дата_________________
Тема: Велика Британія. (за оновленою програмою)
Мета: пояснювати причини втрати Англією промислового лідерства; висвітлювати основні напрямки соціально-економічного і політичного розвитку Великої Британії в останній третині ХіХ ст.; аналізувати внутрішню та зовнішню політику Великої Британії в  останній третині ХІХ ст.; показувати на карті колоніальні володіння Великої Британії.
Обладнання: підручник П.Полянський Всесвітня історія 9 клас ; настінна карта.
Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь .
Хід уроку
І.  Організаційний момент
Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Скласти сенкан «Індустріальна революція»
Дати визначення понять: індустріальна революція, тред-юніони, суфражизм.
Перерахуйте основні винаходи та до яких змін у суспільстві вони привели.
ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності учнів
IІІ. Вивчення нового матеріалу   
План
1.     Парламентські реформи.
2.     Чартистський рух.
3.     Англія – «майстерня світу»
4.     Зовнішня і колоніальна торгівля.
1). Розповідь учителя за алгоритмом:
- Політичний устрій
- виборча система
- Партії
- Парламентські реформи 1832, 1867 р.
2) Самостійне опрацювання пункту 2 (с.51-53) Робота з поняттями «чартизм», «хартія»
3)  Робота з пунктом 3 (с.53-54) за методом «Шість речень»
Створення індивідуальних учнівських нотаток з прочитаного — «Шість речень».
4)
Виклад питання за алгоритмом
Розширення колоніальної імперії — контрольний пакет Суецького каналу (1875) — королева Вікторія  — «імператриця Індії» (1876)  — захоплення Бірми, Нігерії, Сомалі, Кенії, Танганьїки, Уганди та частини Південної Африки — англо-бурська війна (1899–1902) — отримання Трансваалем та Помаранчевою республікою прав домініонів — участь у розподілі сфер впливу в Китаї, Ірані, Сіамі, Туреччині.
Робота з історичною картою, заповнення контурної карти
ІV.  Закріплення знань учнів.
Індивідуальні завдання «Десять запитань з теми»
Постановка запитань до матеріалу уроку.
V. Домашнє завдання
1.  Опрацювати текст параграфа, вивчити нові історичні поняття та дати.

2. Скласти тести до параграфу.

Немає коментарів:

Дописати коментар