8 клас Урок №____ Дата_________________
Тематичний контроль з теми: ВИСОКЕ ВІДРОДЖЕННЯ. РЕФОРМАЦІЯ В ЗАХІДНІЙ ЄВРОПІ
Мета: оцінити навчальні досягнення учнів
у ході вивчення теми; перевірити вміння застосовувати отримані знання.
Тип уроку: перевірка знань.
ХІД УРОКУ
І.
Організаційна частина уроку
Знайомство учнів із порядком проведення тематичного контролю.
ІІ.
Основна частина уроку
1. Установіть відповідність між поняттями та їх
визначеннями.
1 єретик
2 індульгенція
3 лютеранство
4 архієпископ
|
А грамота про «відпущення гріхів»
Б вчення на ідеях Мартіна Лютера
В держава, що володіє колоніями
Г один із керівників церкви
Д людина, яка виступає проти догматів
релігійного вчення
|
2. Заповніть таблицю, указавши у відповідному стовпчику
порядкові номери характеристик.
1) Скромне
богослужіння, проповіді пастора, 2) заперечення влади Папи Римського, 3)
урочисте богослужіння, пишні обряди, 4) священик — «тлумач» Біблії, 5)
Папа Римський — голова церкви, 6) священик є «посередником», 7)
Біблія — німецькою мовою, 8) заперечення індульгенцій, 9) Біблія —
латинською мовою, 10) видавання індульгенцій.
Лютеранство
|
|
|
|
3. Кого називали «Женевським папою»?
а) Франсуа Рабле б) Томаса
Мюнцера в)Жана Кальвіна
4. Хто створив Орден єзуїтів?
а) Мігель Сервет б)
Ігнатій Лойола в)Ульріх Цвінглі
5. Памфлет Еразма Роттердамського називається:
а) Індекс заборонених книг б) Похвала глупоті в) Духовні вправи
6. Селянську війну очолив
А) Томас Мюнцер б) Мартін
Лютер в) Жан Кальвін
7. Дайте визначення термінам і поняттям:
Відродження –
Гуманізм –
8. Назвіть діячів італійського Високого Відродження.
9. Яку роль Мартін Лютер відіграв в історії Реформації в Європі?
Немає коментарів:
Дописати коментар